pompy-ciepla-alpha-innotec

Pompy ciepła Alpha Innotec

Wybierając domową instalację cieplną chcemy, by zapewniała komfort przez cały rok, a jednocześnie była możliwie najtańsza w eksploatacji. Jednak czy taki kompromis jest możliwy? Ależ oczywiście! Nowoczesne gruntowe pompy ciepła alpha innotec z serii Alterra nie tylko zapewnią odpowiednią temperaturę przez cały rok, ale będą też łaskawe dla naszej kieszeni i… ucha.

Pompy ciepła Alpha Innotec z serii Alterra – wydajność przez cały rok

Jednym z najważniejszych współczynników charakteryzujących pompy ciepła jest COP określający sprawność danego urządzenia. Im jest on wyższy, tym mniej energii elektrycznej będzie konieczne do produkcji odpowiedniej ilości ciepła. Dzięki zastosowaniu najnowszych osiągnięć techniki grzewczej, rodzina Alterra charakteryzuje się doskonałymi osiągami w zakresie oszczędności energii. Współczynnik COP na poziomie 5,00 lub wyższym, oraz optymalnie dobrana izolacja zasobnika ciepła, pozwalają ograniczyć do minimum straty energii. Zapewnia to oczekiwany komfort w pomieszczeniach, a jednocześnie utrzymuje koszty ogrzewania na poziomie, który nie jest zbytnim obciążeniem dla domowego budżetu. Co więcej, pompy Alterra można z powodzeniem zintegrować z instalacją solarną lub fotowoltaiczną, co pozwala stworzyć kompleksową instalację grzewczą, w maksymalny sposób wykorzystującą odnawialne źródła energii. Kolejnym atutem produktów z serii Alterra firmy alpha innotec jest ich wszechstronność – dzięki możliwości rozbudowania o funkcję chłodzenia, zapewniają komfort nie tylko zimą, ale również w trakcie upalnego lata.

Wszechstronny i cichy strażnik komfortu

pompy ciepła alpha innotec panel

Projektanci z firmy alpha innotec wzięli też pod uwagę fakt, że bardzo często miejsce domowej centrali cieplnej nie jest już w odizolowanym i ustronnym miejscu. Konieczność maksymalnego wykorzystania przestrzeni wymaga umieszczenia jednostki głównej w miejscu ogólnie dostępnym. Dlatego też modele z rodziny Alterra charakteryzują się wyjątkową stylistyką oraz nienaganną jakością wykonania, co sprawia, że urządzenie staje się ozdobą pomieszczenia. Co więcej, ich niezwykle wysoka kultura pracy (generowany hałas to jedynie 31 dB) sprawia, że nie przeszkadza osobom znajdującym się nawet w niewielkiej odległości.

Nowe pompy ciepła alpha innotec z rodziny Alterra powstały, by zapewnić domownikom komfort i wygodę, przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów eksploatacji. Zastosowanie najnowszych technologii oraz rozwiązań pozwoliło stworzyć urządzenia wyjątkowo sprawne i niezwykle wszechstronne, dzięki czemu seria Alterra firmy alpha innotec pozwala służyć przez cały rok.

specjaliści od pomp ciepłaAppia Technical

Pomożemy w doborze odpowiedniej pompy ciepła do Twojego domu. Podpowiemy na co zwrócić uwagę podejmując decyzję o zakupie pompy ciepła.